Marius Şumudică, meci dramatic în Turcia! Gaziantep conducea cu 2-0 în minutul 70, dar finalul a fost unul nebun

Stranieri

Marius Şumudică şi Gaziantep au avut parte de un nou meci dramatic în Superliga Turciei.

Marius Şumudică, un nou meci dramatic în Turcia! Gaziantep conducea cu 2-0 în minutul 70, dar finalul a fost unul nebun

Gaziantep, echipa antrenată de românul Marius Şumudică, a încheiat la egalitate, scor 2-2, marţi, pe teren propriu, cu Adana Demirspor, într-un meci din etapa a 17-a a campionatului turc, Super Lig.

Pentru Gaziantep au marcat Kizildag (17) şi Markovici (54), iar avantajul de două goluri părea suficient. Din păcate pentru Marius Şumudică, echipa sa nu a reuşit să gestioneze aşa cum şi-ar fi dorit finalul de meci, iar adversarii au revenit în joc.

Golurile echipei Adana au fost înscrise de Akbaba (72) şi Akintola (73).

La Gaziantep, portarul Florin Niţă a fost integralist, iar mijlocaşul Denis Drăguş a evoluat până în minutul 82.

În clasament, Gaziantep este pe locul 15, cu 16 puncte, iar Adana este pe 6, cu 24 de puncte.

Afla mai multe despre: marius sumudicagaziantepturcia