Meci cu adevărat nebun în semifinalele Cupei Italiei. Două goluri şi trei eliminări în ultimele minute din Juventus - Inter Milano

Juventus şi Inter Milano au încheiat la egalitate, marţi, scor 1-1, meciul disputat la Torino, în prima manşă a semifinalelor Cupei Italiei. Trei jucători au fost eliminaţi în prelungirile meciului.

Meciul de la Torino s-a animat pe final. Mai întâi a marcat Juan Cuadrado, în minutul 83, pentru gazde. În minutul 90+3, torinezul Bremer a comis un henţ în careu, iar Romelu Lukaku a transformat lovitura de pedeapsă acordată de arbitru.

Imediat după gol, Lukaku şi Cuadrado s-au contrat, au intervenit şi alţi jucători, iar arbitrul Davide Massa a scos de trei ori cartonaşul roşu. Au fost eliminaţi Cuadrado, de la Juventus, iar Lukaku şi Handanovic, de la Inter Milano.

Returul se va disputa miercuri, 26 aprilie, la Milano.

Miercuri, 5 aprilie, este programată a doua semifinală din Cupa Italiei, Cremonese – AC Fiorentina.

Afla mai multe despre: juventus