Meci dramatic pentru Marius Şumudică în Turcia! Gaziantep a ratat victoria în minutul 90+2

Formaţia Gaziantep FK, antrenată de Marius Şumudică, a remizat, duminică, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa Samsunspor, într-un meci din etapa a 26-a a campionatului Turciei.

Marius Şumudică şi Gaziantep au ratat victoria pe final de meci în Turcia

Ambele goluri s-au marcat pe final. Gaziantep a deschis scorul în minutul 84, prin Ozcicek, iar Samsunspor a egalat în minutul 90+2, prin Satka.

La echipa lui Şumudică, Florin Niţă a fost integralist. Alexandru Maxim a jucat până în minutul 62, Denis Drăguş până în minutul 89, iar Deian Sorescu a intrat pe teren în minutul 79.

Samsunspor ocupă locul 11 în clasament, cu 30 de puncte, iar Gaziantep FK este pe 17, cu 28 de puncte. Lider este Fenerbahce, care are 67 de puncte.

Marius Şumudică are temele făcute! Cum vrea să o salveze pe Gaziantep de la retrogradare

Marius Şumudică (52 de ani) speră să se salveze de la retrogradare cu Gaziantep la finalul actualului sezon.

Gaziantep, în pericol de retrogradare! Ce spune Şumudică

Marius Şumudică a intrat din nou în atenţia jurnaliştilor din Turcia, după ce Gaziantep, echipă pe care o antrenează,  a ajuns în fundul clasamentului în campionatul Turciei, Super Lig.

Antrenorul, însă a venit cu temele făcute şi a prezentat calculele care o pot ajuta pe Gaziantep să se salveze de la retrogradare!

„Mai avem 13 meciuri în faţă. Trebuie să obţinem cel puţin 4 victorii şi 3 remize din aceste 13 meciuri. Dacă facem asta, vom continua în prima ligă. Cred că vom rămâne. Meciul cu Samsunspor va fi un meci dificil pentru noi.

Încercăm să ne pregătim bine pentru acest meci. Mai avem unele probleme în echipă. Ne aşteptăm la mai mulţi fani la meci. Pentru că şi sprijinul suporterilor este foarte important în aceste situaţii”, a spus Şumudică.

Afla mai multe despre: turciagaziantepmarius sumudica