Meci fabulos în finala mică a Campionatului European de handbal masculin! Ce s-a întâmplat în Danemarca - Franţa după ce în 60 de minute scorul a fost egal, 29-29 | VIDEO

Handbal

Finala mică a Campionatului European de handbal masculin s-a terminat cu victoria Danemarcei, în prelungiri, cu Franţa, scor 35-32.

Meci dramatic în finala mică a Campionatului European de handbal masculin

La patru zile după înfrângerea din grupele principale, campioană mondială, Danemarca şi-a luat revanşa cu Franţa, campionă olimpică, în finala mică a Campionatului European de handbal masculin.

La finalul primelor 60 de minute, scorul a fost egal, 29-29.  În primele şapte minute şi jumătate din prelungiri, francezii nu au marcat decât un gol, în timp ce danezii au făcut o demonstraţie de forţă pe faza de atac şi au închis partida cu 35-32.

Este a patra medalie de bronz pentru Danemarca în istoria participărilor la Campionatul European.

Meciurile de la Campionatul European de handbal masculin sunt pe Telekom Sport. Finala Suedia - Spania se vede pe Telekom Sport 2, duminică, de la 19:00.

Afla mai multe despre: danemarca - franţacampionatul european de handbal masculin