Meci incredibil în Europa League! Milan a întors de la 0-2 şi a învins-o pe Celtic. Tânărul Hauge a marcat un gol SUPERB

AC Milan a câştigat în meciul împotriva celor de la Celtic, după ce echipa italiană a întors de la scorul de 0-2.

Milan a întors-o pe Celtic după ce au fost conduşi cu 0-2

Spectacol incredibil pe San Siro. Milan a întors-o pe Celtic după ce echipa italiană a fost condusă cu scorul de 0-2.

În prima jumătate de repriză Celtic a condus-o pe Milan cu 0-2 prin golurile lui Tom Rogic în minutul 7 şi Odsonne Edouard în minutul 14. În minutul 24, Hakan Calhanoglu a redus din diferenţă cu un gol, iar de atunci Milan s-a dezlănţuit  şi a mai marcat de 3 ori până la finalul meciului. Pentru echipe de pe San Siro au mai marcat Samu Castillejo în minutul 24, care a adus egalarea, Jens Petter Hauge care a marcat un super gol în minutul 50 şi Brahim Diaz care a închis dabela marcând golul cu numărul 4, în minutul 82.