Meci nebun în Premier League. Manchester United a câştigat în faţa lui Brighton cu un gol marcat în al zecelea minut de prelungiri

Manchester United

Manchester United a câştigat cu scorul de 3-2 în faţa lui Brighton, în etapa a treia din Premier League.

Gazdele au deschis scorul în minutul 40, prin Maupay, din penalty. Pentru United au înscris apoi Dunk ‘43 (autogol) şi Rashford ‘55.

După minutul 90 au mai venit două goluri: March ‘90+5 pentru Brighton şi Fernandes ‘90+10 pentru Manchester United, iar confruntarea s-a încheiat cu victoria oaspeţilor, scor 3-2.

Sâmbătă au loc în Premier League şi partidele Crystal Palace – Everton, West Bromwich – Chelsea şi Burnley – Southampton.

Meciurile Sheffield United – Leeds, Tottenham – Newcastle, Manchester City – Leicester şi West Ham – Wolverhampton se vor disputa duminică, iar întâlnirile Fulham – Aston Villa şi Liverpool – Arsenal sunt programate luni.

Afla mai multe despre: manchester unitedbrightonpremier league