Meci nebun pentru Laurenţiu Reghecampf. Al Wasl, eliminată din Cupa Preşedintelui după un meci cu 11 goluri

Al Wasl, echipa antrenată de Laurenţiu Reghecampf, a fost eliminată, sâmbătă, în sferturile de finală ale Cupei Preşedintelui, după ce a fost învinsă, cu scorul de 6-5, de formaţia al Ain.

Welliton, în minutul 9, Dwubeng, cu o dublă în minutele 9 şi 66, şi Lima, din penalty, în minutul 90+5, au marcat golurile echipei lui Laurenţiu Reghecampf. Pentru Al Ain au înscris Kodjo Laba (3, 38, 73, 85) şi Canedo (60, 67) au punctat pentru învingători.

În semifinalele Cupei Preşedintelui s-au mai califcat şAl Dhafra, după 2-1 cu Al Jazira, şi Bani Yas, după 1-0 cu Al Ahli Dubai. Ultima semifinalistă se stabileşte în urma meciului Ittihad Kalba - Al Sharjah.

Pentru echipa lui Reghecampf aceasta este a doua înfrângere la scor în faţa celor de la Al Ain, în această lună. În campionat, Al Ain a învins Al Wasl cu 5-0.

Afla mai multe despre: reghecampf