Meciul şi victoria pentru Răzvan Lucescu. PAOK îşi continuă seria de invincibilitate în Grecia

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a învins-o, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, pe AEL Larissa, în etapa a 13-a din campionatul Greciei.

Echipa lui Răzvan Lucescu a revenit de la 0-1, după ce Marko Nunic a deschis scorul pentru oaspeţi în minutul 36. Aleksandar Prijovic a restabilit egalitatea în minutul 45+3, din lovitură de la 11 metri, pentru ca Chuba Akpom să înscrie golul victoriei în minutul 69.

În urma acestui succes, PAOK a acumulat 35 de puncte şi a rămas invincibilă în această ediţie de campionat, având o singură remiză şi în rest numai victorii în primele 13 runde. PAOK este lider, cu 35 de puncte, urmată de Atromitos, cu 28 de puncte, Olympiakos, cu 27 de puncte, în timp ce campioana en titre AEK Atena ocupă abia locul al patrulea, cu 23 de puncte. Larissa se află pe 11, cu 14 puncte.

Pentru echipa lui Răzvan Lucescu urmează un meci în deplasare, pe 17 decembrie, împotriva formaţiei Levadiakos, ocupanta penultimului loc în Superliga Greciei.

Afla mai multe despre: paokvictoriegrecia