Mesajul lui Cristiano Ronaldo după Portugalia - Elveţia 6-1: ”Visul este viu!”

Echipa naţională a Portugaliei a întrecut marţi seara, scor 6-1, reprezentativa Elveţiei, în ultimul meci din optimile Cupei Mondiale.

Ronaldo a fost rezervă în partida cu elveţienii, el intrând pe teren în minutul 74. Goncalo Ramos, titularizat în locul său, a înscris trei goluri. Lusitanii s-au calificat în sferturile competiţiei, unde vor întâlni Marocul.

Cristiano Ronaldo a postat un mesaj în social media, după meciul Portugalia – Elveţia, scor 6-1, de la Cupa Mondială, partidă la care a jucat doar pe final. El a notat că echipa Portugaliei este “plină de talent şi tinereţe” şi merită felicitări.

”Visul este viu!”

“Zi incredibilă pentru Portugalia, cu un rezultat istoric la cea mai mare competiţie din fotbalul mondial. Spectacol de lux al unei echipe care este plină de talent şi tinereţe.

Naţionala noastră merită felicitări. Visul este viu! Până la final! Hai Portugalia!”, a scris Ronaldo pe Instagram.

Cristiano Ronaldo rupe tăcerea şi vorbeşte despre oferta faraonică de la Al-Nassr! Ce decizie a luat portughezul

”Nu, nu e adevărat Nu e adevărat”, a spus Cristiano Ronaldo, potrivit jurnalistului expert în mercato, Fabrizio Romano.

Afla mai multe despre: cristiano ronaldo-portugalia-cupa mondială