You are here:

"Mi-au murit sub ochi doi jucători!”. Mărturia cutremurătoare a lui Cristian Bivolaru: "Medicul mi-a zis pe loc că e mort"

"Mi-au murit sub ochi doi jucători!”. Mărturia cutremurătoare a lui Cristian Bivolaru: "Medicul mi-a zis pe loc că e mort"

Fotbal

Comentarii

Fostul conducător din fotbalul românesc, Cristian Bivolaru, a rememorat două dintre cele mai dramatice momente trăite în cariera sa.

Acesta a povestit că a fost martor atât la tragedia lui Marc-Vivien Foe, la Cupa Confederaţiilor, în 2003, cât şi la decesul lui Patrick Ekeng, în timpul meciului dintre Dinamo şi FC Viitorul, în 2016.

Bivolaru a dezvăluit că, în cazul lui Foe, se afla chiar lângă medicul responsabil al centrului medical din Lyon.

"Mi-au murit sub ochi doi jucători, Foe, de la Camerun, eram şeful centrului de la Lyon, la Cupa Confederaţiilor, şi Ekeng.

În meciul cu noi, cu Viitorul, pe Stadionul Dinamo. Atunci, la Cupa Confederaţiilor, stăteam la Lyon, la medicul responsabil al centrului. S-a dat o imagine la TV, după ce s-a prăbuşit Foe, când l-a văzut, medicul a zis: <<E mort!>>" , a spus Cristian Bivolaru la Orange Sport.

Afla mai multe despre: bivolaru 

viewscnt
Articole similare