Mihai Pintilii nu pune preţ pe Cupă! Explicaţia după remiza cu Oţelul + Replica pentru Dică: ”A fost aici...”

Echipa Oţelul Galaţi a terminat la egalitate, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa FCSB, într-un meci din grupele Cupei României. Pe final, partida a fost întreruptă timp de şase minute se pare din cauza gazelor lacrimogene.

Partida de la Galaţi a început cu o scurtă întârziere din cauza suporterilor gazdelor, care au aruncat cu suluri de hârtie igienică pe teren.

În minutul 85, arbitrul Rareş Vidican a oprit meciul pentru şase minute, pentru că zona băncilor tehnice era afectată de gaze lacrimogene, care împrăştiate de vânt au provocat probleme şi jucătorilor şi antrenorilor. Meciul a fost reluat după o pauză de şase minute.

Mihai Pintilii a vorbit despre remiza de azi din Cupa + I-a dat replica lui Nicolae Dică, fostul antrenor de la FCSB.

”Un meci de uzură. Băieţii au încercat, şi-au dat viaţa, atât s-a putut. Dacă Miculescu dădea gol, poate că se deschidea şi jocul. Da putem să spunem că ne-am luat gândul de la Cupa. Depinde. Vom vedea, până la urmă nu avem nimic de pierdut. Toată lumea are aşteptări de la jucători de la FCSB. Miculescu trebuie să dea mult mai mult, aşa e la FCSB, depinde de el.

Vine din alt mediu. Are calităţi... pentru asta a venit. El e conştient de valoarea lui. Mie mi-a plăcut meciul, a fost agresiv. (n.r. despre el ca antrenor la FCSB) Am mai zis-o nu sunt încă pregătit, nu am actele necesare şi calitatea să stăpănesc. Ţine doar de mine, asta sunt acuma. Nu vreau să comentez, îl respect ca fost antrenor a acestei echipei, nu vreau să comentez, a fost aici, treaba lui”, a declarat Pintilii după meci.

Afla mai multe despre: mihai pintiliifcsb