Mihalcea pleacă de la Chindia: ”A fost ultimul meu meci”. Ce motive a invocat

Chindia Targoviste

Echipa Universitatea Cluj a dispus duminică, pe teren propriu, scor 1-0, de formaţia Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii.

În meciul de la Mediaş, Lorand Fulop a înscris golul victoriei clujene, în minutul 63.

Chindia Târgovişte este singura echipă rămasă fără victorie în Superligă.

Adi Mihalcea, antrenorul echipei Chindia Târgovişte, a vorbit despre înfrângerea de azi. Tehnicianul a anunţat că a fost ultimul său meci la echipă.

”Am încercat să revenim, am arucnat toţi jucătorii de atac în teren. Prima repriză a fost liniştită, a doua repriză am intrat bine, luăm gol la singura lor ocazie periculoasă. Nu sunt multe de spus. S-au dăruit... Era o şansă mare să câştigăm puncte, n-am reuşit. Din păcate uitaţi-vă în ce situaţie suntem. Se vor lua ultimele măsuri. Avusesem deja un ultimatum, dacă reuşeam să câştig aici continuam. Dar echipa pare că e blocată! Nu am reuşit să câştigăm... Azi chiar nu sunt supărat, au respectat ce le-am cerut. N-aş avea ce să le reproşez, lipsa norocului. Au nevoie de un declic. Aceştia suntem... ”, a declarat Mihalcea după meci.

Au evoluat următoarele echipe:

UNIVERSITATEA CLUJ: Gorcea - Chipciu, F. Ilie, D. Ispas, Briceag – Purece (Remacle 49), G. Simion (Vlădoiu 46), O. Bic – Haită (I. Filip), A. Bălan (Fulop 46), Ely Fernandes (Thiam 84). ANTRENOR: Eugen Neagoe

CHINDIA: Căbuz - Căpuşă, Celea, Orozco Fernandez, Dumitraşcu – Akhmatov (Cooper 80), Vorobjovas - A. Şerban (Jipa 64), N. Chamed (Grubac 68), C. Neguţ (Popadiuc 68) - D. Popa. ANTRENOR: Adrian Mihalcea

Afla mai multe despre: adi mihalceachindia