Minaur Baia Mare, prima echipă calificată în semifinalele Cupei României la handbal masculin

Handbal

Echipa de handbal masculin Minaur Baia Mare este prima calificată la Turneul Final Four al Cupei României, după ce a eliminat, sâmbătă, în sferturile de finală ale competiţiei, formaţia CSU Suceava.

Minaur s-a impus cu scorul de 26-25, golul victoriei fiind marcat în ultimele secunde de Călin Căbuţ.

Partida s-a jucat în devans faţă de data programată oficial pentru sferturi (30 aprilie), datorită faptului că Minaur este angrenată în semifinalele Challenge Cup.

În celelalte partide din sferturi se vor duela la data menţionată Dinamo Bucureşti – CSM Focşani, ”U” Cluj – Steaua Bucureşti şi CSM Bacău – HCDS Constanţa.

Afla mai multe despre: minaurhandbalcalificare