Mircea Lucescu, invincibil în Ucraina. Victorie în minutul 90+8 pentru Dinamo Kiev

Fotbal

Mircea Lucescu nu a câştigat în UEFA Champions League în prelungiri, după ce reuşita lui Dinamo Kiev a fost anulată de VAR. A făcut-o în schimb în campionat, în partida cu Oleksandria.

Formaţia Dinamo Kiev, antrenată de Mircea Lucescu, a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Oleksandria, într-un meci din etapa a opta a campionatului Ucrainei.

Golul lui Dinamo Kiev a fost marcat de Tsygankov, în minutul 90+8, din penalti. În minutul 90+14, de la oaspeţi a fost eliminat Kiriuhanţev.

Dinamo Kiev este lider în clasament, cu 22 de puncte (şapte victorii, o remiză) în timp ce Oleksandria este pe 8, cu 14 puncte.

Afla mai multe despre: mircea lucescudinamo kiev