Mircea Rednic, primele concluzii după ce l-a învins pe Măldărăşanu: ”Sunt mulţumit”

UTA

Formaţia UTA Arad a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Hermannstadt, într-un meci din etapa a 18-a a Superligii.

Au marcat Luckassen ’79 şi Micovschi ‘82.

Mircea Rednic, antrenorul echipei UTA Arad, a vorbit despre victoria obţinută azi împotriva formaţiei lui Marius Măldărăşanu.

”(n.r. despre teren) Mie mi-a fost greu sa ajung pana la suporteri sa-i salut. Le-am zis ca avem 4 finale, sa le luam meci cu meci sa nu incepem iar să visăm să vorbim de obiective mari.

(n.r. despre Hermannstadt) E intre primele 3 echipe cu apărarea foarte bună. Nu e prima oară când marcăm pe final, a fost tot aici cu Dinamo cand am câştigat în minutele de prelungire.

Din punct de vedere fizic am dus-o bine şi e foarte bine sunt mulţumit”, a declarat Rednic.

Echipele care au evoluat:

• UTA Arad: Fl. Iacob – I. Conte, Benga, A. Abeid – Căpuşă, Carp, C. Mihai (Iurasciuc ‘90+3), Stahl (Micovschi ’46) – R. Pop (Rodrigues 80), Luckassen (Stolnik ’87), Fabry (Ommondi ’46). Antrenor: Mircea Rednic
  • Hermannstadt: Căbuz – A. Oroian (Medina ’46), Bejan, I. Stoica, Butean (Antoche ’65) – R. Fonseca (Neguţ ’65), S. Mino (Biceanu ’82), Murgia – S. Balaure, D. Paraschiv, Jipa (Ciubotaru ’82). Antrenor: Marius Măldărăşanu

Afla mai multe despre: utahermannstadtmircea rednic