Mitriţă, schimb de replici cu suporterii Universităţii Craiova: ”Tu să taci din gură când vorbesc eu!” | VIDEO EXCLUSIV

Echipa Farul Constanţa a învins duminică, pe teren propriu, scor 2-0, forrnaţia Universitatea Craiova, într-un meci al etapei a şaptea din Superligă. Louis Munteanu a înscris ambele goluri ale învingătorilor.

Constănţenii au cerut penalti la contactul din careu dintre Zajkov şi Mazilu, în minutul 13, dar arbitrul Marcel Bîrsan nu a acordat nimic.  În minutul 17, Louis Munteanu a deschis scorul din pasa lui Grameni. Acelaşi Louis Munteanu a executat perfect o lovitură liberă, în minutul 35, şi a majorat scorul la 2-0. Farul a mai avut o bară în minutul 77, la şutul deviat al lui Sîrbu şi gazdele s-au impus cu 2-0, urcând pe locul 8, cu 9 puncte.

Universitatea Craiova rămâne cu 14 puncte şi se află, în continuare, pe locul secund în clasament.

După meci suporterii Universităţii Craiova au răbufnit şi le-au reproşat jucătorilor prestaţia din meciul cu Farul. Alexandru Mitriţă a avut şi un schimb de replici cu un suporter oltean.

Mitriţă: ”Toată repriza a doua, doar tu ai vorbit. Ne-ai spus să dăm la poarta, crezi că noi nu vrem să dăm la poartă? Tu, tu, ăla cu steagul. Numai asta ai zis: <<Trageţi la poartă>>. Crezi că noi nu vrem să dăm la poartă?!”

”Tu să taci din gură când vorbesc eu!”, s-a mai auzit de la suporterii olteni vizibili dezamăgiţi de prestaţia jucătorilor.

Echipele care au evoluat:

• FARUL: Aioani – Dussaut (D. Sîrbu 73), Larie, K. Boli, Kiki – Vînă (Budescu 58), Nedelcu (T. Băluţă 59), Artean – Ad. Mazilu (M. Popescu 46), L. Munteanu (Rivaldinho 58), Grameni.
  • ANTRENOR: Gheorghe Hagi
  • UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu - Căpăţînă (Koljic 78), Zajkov, Raul Silva (Mateiu 46), N. Bancu – Kurtic (Cîmpanu 46), Screciu - A. Ivan, Baiaram (Danciu 73), Al. Mitriţă – Markovic (Al. Creţu 46). ANTRENOR: Laurenţiu Reghecampf

Afla mai multe despre: alexandru mitriţăuniversitatea craiovafarulmihai rotaru