MM Stoica nu-l iartă pe Dan Petrescu, după ce antrenorul a spus că FCSB "a marcat din nimic". Cum l-a înţepat în direct: ”M-am ferit” | EXCLUSIV

Duminică seara, CFR Cluj a suferit a şasea înfrângere din acest sezon de campionat, 0-1 acasă cu FCSB.

Răspunsul pentru Dan Petrescu, cel care a spus că FCSB a marcat "un gol din nimic" la partida cu CFR Cluj, nu a întârziat să apară.

La finalul partidei, Dan Petrescu a declarat că vicecampioana României a marcat "un gol din nimic",

MM Stoica nu e de acord cu antrenorul formaţiei ardelene şi spune că reuşita a fost una meritată pentru echipa sa, dat fiind jocul bun prestat din primul minut. De asemenea, MM l-a ”înţepat” pe antrenorul campioanei.

”L-am auzit pe Dan Petrescu, nu cred că a vrut să spună că am dat gol din nimic. Cred că a vrut să spună că nu se mai aştepta nimeni să se marcheze pe final. A fost o fază extraoardinară. Octavian îl simte pe Edjouma, nu are cum să-l vadă, îl simte.

Doar un jucător de geniu poate face aşa ceva, iar incursiunea lui Edjouma e formidabilă. prima repriză a fost cea mai bună din ultimii ani. În prima repriză a trimis CFR două şuturi pe poartă, dar am fost net superiori unei echipe care a făcut instrucţie în România. Să spui că golul a venit din nimic, când tu ai bătut din autogol la Voluntari.

Mereu m-am ferit să fac pronosticuri, dar de data asta am spus-o clar că la modul la care au arătat în antrenament se vor prezenta foarte bine la Cluj. Eram foarte bine. Dezinvoltură, bună dispoziţie”, a declarat MM Stoica la Orange Sport.

Afla mai multe despre: mm stoicadan petrescu