Moment fabulos în Lichtenstein! Ce reacţie au avut românii de pe stadion când Islanda a egalat în Macedonia de Nord

Echipa națională

România a avut nevoie de o mână de ajutor pentru a ajunge la "baraj", iar suporterii şi naţionala au ţinut cu Islanda la meciul cu Macedonia de Nord.

Cum s-a reacţionat în Liechtenstein la golul Islandei din Macedonia de Nord

România şi Macedonia de Nord au deschis scorul în partidele lor în acelaşi moment. Dennis Man a marcat în minutul şapte, iar Alioski a înscris pentru rivalii noştri pentru "baraj" în duelul de la Skopje.

La pauză, Macedonia de Nord a intrat în avantaj, 1-0, dar islandezii s-au ţinut de promisiune şi au dorit să arate că nu au venit să facă act de prezenţă la ultimul meci din preliminarii.

În minutul 54, Thorsteinsson a egalat, după o recentrare a unui coleg, iar euforie a fost în Liechtenstein.

Suporterii români prezenţi pe Rheinpark Stadion au urmărit meciul de la Skopje pe aplicaţiile de live score şi au început să scandeze "Islanda, Islanda", într-un moment de bucurie absolută pe micuţa arenă.

Afla mai multe despre: islandaliechtensteinromania