Momente de panică la o partidă din Serie B. Meciul a fost întrerupt, timp de 25 de minute. Care este motivul

Partida dintre Como şi Frosinone a fost întreruptă, din cauza unei urgenţe medicale

Un spectator al echipei gazdă s-a simţit rău, iar meciul a fost oprit, în minutul  68 al partidei, la scorul de 2-0 pentru Frosinone. Suporterul a leşinat, iar medicii au mers în peluza ocupată de suporterii gazdelor, pentru a-i acorda primul ajutor. Echipa medicală a fost informată de un alt fan, care a intrat pe teren pentru a semnala incidentul.

Arbitrul. Manganiello,a oprit partida pentru 25 de minute, timp în care medicii i-au aplicat suporterului în cauză, masaj cardiac. Conform Gazetta dello Sport. ambulanţa şi-a făcut apariţia cu întârziere, din cauza unei porţi închise. În acest moment, nu se cunoaşte starea de sănătate a suporterului. Tot la această partidă, un fan al gazdelor a avut nevoie de îngrijiri medicale, după ce alunecat pe gheaţă, şi s-a lovit la cap.

Meciul s-a încheiat în minutul 120, cu victoria lui Frosinone, scor 2-0. Formaţia pregătită de Fabio Grosso este lider în Serie B cu 51 de puncte, 11 mai multe decât ocupanta locului doi, Genoa.

Afla mai multe despre: serie bcomofrosinone