Momente inedite pe un stadion din Franţa. Suporterii şi-au dat pantalonii jos pentru a-i distrage atenţia unui jucător care executa un penalty | FOTOgalerie foto

Ligue 1

Suporterii lui Angers au încercat fără succes, duminică, să îi distragă atenţia fotbalistului echipei Clermont, Grejohn Kyei, în timp ce executa un penalty la partida directă din etapa a 31-a a campionatului Franţei.

La meciul de pe stadionul Gabriel-Montpied, Kyei a executat o lovitură de la 11 metri în minutul 33, când scorul era 1-0 pentru Angers (gol Hunou ’28).

Dorind ca Kyei să rateze, suporterii care se aflau în peluza din spatele porţii, dezbrăcaţi la bustul gol, s-au întors cu spatele şi şi-au pantalonii jos.

Fanii nu au reuşit însă ce şi-au propus, Kyei marcând fără probleme.

Clermont a mai beneficiat de un penalty după cinci minute, iar Cham a înscris golul care a stabilit şi scorul final al meciului: 2-1.

Afla mai multe despre: clermont