Momentul inedit petrecut la un meci din liga a treia scoţiană! Ce s-a întâmplat după accidentarea unui arbitru

Meciul dintre Stranraer şi Stenhousemuir s-a întrerupt după doar nouă minute din cauza accidentării unui asistent, iar soluţia aleasă pentru înlocuirea lui a venit din tribune.

În lipsă de soluţii un spectator s-a oferit să îl schimbe pe arbitrul care nu a mai putut continua partida. Implicit, cel ales era şi el oficial într-o ligă de amatori a Scoţiei. 11 minute a fost întrerupt jocul până când asistentul de ocazie s-a echipat pentru a intra în teren. Meciul s-a încheiat la egalitate, 1-1, între două dintre echipele ce se luptă se evite retrogradarea în eşalonul al patrulea al fotbalului scoţian. Ambele reulşite au venit în minutele de prelungire acordate de central după accidentarea survenită în prima repriză.

Afla mai multe despre: scoţialeague onearbitru asistentaccidentarefan