MotoRC şi-a stabilit laureaţii celei de-a 5-a etape. Peste 3000 de spectatori prezenţi la eveniment

Duminică, pe circuitul de la Adâncata (judeţul Ialomiţa), a avut loc cea de-a 5-a etapă a Campionatului Naţional de Motociclism "Moto RC".

La clasa "Stock 1000" lupta s-a dat, aşa cum ne-a obişnuit, între Bogdan Vrăjitoru şi Cătălin Cazacu. Câştig de cauză a avut Bogdan Vrăjitoru, după ce a reuşit să fie mai rapid decât rivalul său din clasamentul general, Cătălin Cazacu. Pe cea de-a treia treaptă a podiumului s-a clasat Adrian rus.

La clasa "Stock 600", s-a impus riderul Vlad Neaga, urmat de Florin Bârlădeanu şi Robertino Dumitru. Evenimentul a fost unul spectaculos, ce s-a bucurat de prezenţa a peste 3000 de spectatori. Cursele s-au desfăşurat în sens antiorar.

Circuitul de la Adâncata va găzdui şi etapa a 6-a a Campionatului de Motoclism "Moto RC", weekend-ul viitor. Va fi cea de-a patra cursă consecutivă care se va desfăşura pe asfaltul din Ialomiţa.

Afla mai multe despre: motociclism