N-a mai rezistat şi a răbufnit după un nou eşec. Fotbalistul cere transferuri de urgenţă: "E dureros, trebuie să ne trezim, nu avem un lot numeros"

FC Botoşani a început din nou foarte rău sezonul. După ce s-a salvat de la retrogradare cu mari emoţii, în stagiunea trecută, acum, echipa lui Bogdan Andone are două înfrângeri în primele două etape disputate.

"Suntem singura echipă care a jucat acum patru zile, la 45 de grade. După patru zile, jucăm din nou la ora 6 (n.r. meciul a început la ora 19:00). Nu e uşor, nici nu suntem un lot numeros. Suntem cam aceiaşi jucători. Este dureros, dar trebuie să ne trezim. E a doua etapă şi urmează meciuri foarte grele.

Sunt orgolii. N-aţi văzut că se juca cu o minge în ultimele 15 minute? Antrenorul lor (n.r Tony) era în teren, aruncau mingi în teren, intrau, făceau... tipic Iaşi! De când joc la Botoşani, de 7 ani, aceleaşi metehne aici. Ascundem mingea, dăm cu ea în tribună.

E greu fără antrenor pe bancă (n.r. Bogdan Andone a fost suspendat). Sunt decizii de moment pe care trebuie să le ia pe bancă, dar n-avem nicio scuză la cum am arătat în acest meci. Trebuie să ne trezim! Sper să mai vină şi câţiva jucători. Avem nevoie, suntem un lot destul de subţire şi avem de muncă" , a spus Eduard Pap.

Poli Iaşi - FC Botoşani 1-0

Poli Iaşi a învins-o, vineri, pe teren propriu, scor 1-0, pe FC Botoşani, în primul meci din etapa a doua a Superligii.

Ieşenii au început tare meciul cu FC Botoşani, iar după şutul lui Talison, din minutul 3, Todoroski a trimis în careu şi Bordeianu a deschis scorul în minutul 7.

POLI IAŞI: J. Fernandez – Todoroski, F. Ilie, Samayoa, Ispas – Stefanovici (L. Mihai 70), Bordeianu (C. Itu 75), Marchioni, A. Roman (Atanaskoski 90) – Talison (Moreira Silva 90), Harrison (V. Gheorghe 70). ANTRENOR: Toni da Silva

FC BOTOŞANI: E. Pap – Adams Friday, Sadiku, Miron, Ţigănaşu – G. David (R. Benzar 46; Mitrov 53), A. Ferreira, Mouaddib (L. Fulop 70) – Bodişteanu (D. Ştefan 89), Chică-Roşă, Mailat (E. Lopez 70). ANTRENOR: Bogdan Andone

Afla mai multe despre: botosani