"N-am crezut că pot să văd aşa ceva!". Panduru şi Vochin, surprinşi după derby-ul din Bănie: "CFR, uzată, obosită, fără forţă" | EXCLUSIV

CFR Cluj

În direct la Orange Sport, Basarab Panduru şi Andrei Vochin au analizat la cald meciul U Craiova - CFR Cluj 2-0, a doua înfrângere la rând a Clujenilor. Cei doi experţi au spus, la unison, că nu se aşteptau la un meci atât de slab făcut de campioana României.

CFR Cluj a pierdut cu U Craiova, 2-0 în Bănie, şi a ajuns la a doua înfrângere la rând în Superliga României. Panduru şi Vochin au remarcat erorile din jocul campioanei României şi jocul slab făcut de echipa lui Dan Petrescu.

Basarab Panduru a început analiza meciului cu o remarcă legată de primul gol marcat de Andrei Ivan, în minutul 67. "Pandi" a fost surprins de "gaura" din zidul CFR-ului de la lovitura liberă din care a marcat Ivan şi a spus că nu credea că poate vedea aşa ceva la campioana României sau în prima ligă.

"A fost un meci bun, parcă CFR-ul a fost mai bună în prima repriză, a avut şi ceva ocazii, a avut şi Universitatea. În repriza a doua, vine golul din minutul 67 în urma unei grave erori, eu nu am crezut că pot să văd la o echipă campioană aşa ceva. Faci zid şi nu rămâne nimeni în zid, nu credeam că pot să văd în prima ligă aşa ceva.

Ăsta e zid? Mai stă cineva pe linia aia? De acolo pleacă golul de 1-0, de acolo merge totul în favoarea Craiovei.

Victorie mare pentru Craiova, care speră acum din nou. De la o etapă la alta se schimbă la noi", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

Andrei Vochin: "CFR, o echipă uzată, obosită, fără forţă!"

De partea cealaltă, Andrei Vochin a spus că nu crede că a văzut CFR Cluj în "era" Nelu Varga cu o serie atât de lungă de meciuri proaste.

"Cred că n-am văzut niciodată CFR, de când a fost preluată de Nelu Varga, având o serie atât de lungă de meciuri proaste. Sunt într-un trend descrescător, CFR a jucat doar primele 20 de minute, a avut un corner tot meciul. Mi s-a părut o echipă obosită, uzată, care nu avea forţa să stea în dueluri cu Craiova.

Credeam că va fi meciul în care CFR va ieşi din pasa proastă şi va juca aşa cum ne-a obişnuit în alte dăţi", a spus Andrei Vochin, la Orange Sport.

Afla mai multe despre: basarab pandurucfr cluju craiovaandrei vochinsuperliga