Nebunie totală în Cupa Bulgariei. Ludogoreţ, eliminată la loviturile de departajare în sferturi. Grigore a ratat un penalty în minutul 90+5

Ludogoreţ Razgrad a fost eliminată de Levski Sofia de sferturile de finală ale Cupei Bulgariei, după ce a pierdut, scor 5-6, la loviturile de departajare.

Înaintea prelungirilor, în minutul 90+5, Dragoş Grigore a ratat un penalty pentru Ludogoreţ.

La loviturile de departajare, Grigore a marcat pentru Ludogoreţ, la fel şi Cosmin Moţi. Au mai înscris Swierczok, Oliveira şi Marcelinho, iar Tchibota a ratat.

Învingătorii au înscris prin Milanov, Goranov, Robertha, Spierings, Thiam şi Eyjolfsson.

Dragoş Grigore a fost integralist, iar Moţi a intrat pe teren în minutul 120. Celălalt român de la Ludogoreţ, Claudiu Keşeru, a jucat până în minutul 80.

În semifinalele Cupei Bulgariei s-au mai calificat Lokomotiv Plovdiv, ŢSKA Sofia şi Botev Plovdiv.

Afla mai multe despre: ludogoret