NEWS ALERT | Enriko Papa a fost testat pozitiv cu COVID-19 după CFR - Botoşani

FC Botoșani

Campioana CFR Cluj a înregistrat o remiză, scor 1-1, luni, pe teren propriu, cu F Botoşani, în ultimul meci al etapei a XXIII-a a Ligii I Casa Pariurilor. Avantajul clujenilor faţă de ocupanta poziţiei secunde, FCSB, s-a micşorat la 8 puncte.

NEWS ALERT | Enriko Papa a fost testat pozitiv cu COVID-19 după CFR - Botoşani! A fost titular

La o zi după meci, FC Botoşani are probleme. Mijlocaşul Enriko Papa (28 de ani), care a fost titular în meciul CFR Cluj - FC Botoşani, scor 1-1, a fost testat pozitiv la testul de Covid -19, anunţă gsp.ro.

Sursa citată anterior a anunţat că azi dimineaţă, Papa a efectuat testul PCR şi a ieşit pozitiv. Fiind vaccinat, Papa va trebui să stea în izolare doar 5 zile, astfel că va fi apt pentru meciul de etapa viitoare cu Dinamo, programat luni.

Pentru CFR a marcat Deac '45+1 (penalti), iar pentru FC Botoşani a punctat Dawa, în minutul 81.

Ciprian Deac a marcat pentru CFR în minutul 45+1, din penalty, acordat după un henţ al lui Şeroni.

Dawa a egalat pentru FC Botoşani în minutul 81, după ce a marcat cu capul din 3 metri.

Echipele care au evoluat ieri:

CFR Cluj: Bălgrădean - Cr. Manea (Chipciu '90), Graovac, Burcă, Fl. Ştefan - Deac, Boateng, Bordeianu (Păun '81) - Omrani (Costache '86), Debeljuh, Petrila. Antrenor: Dan Petrescu

FC Botoşani: Pap - Braun, Dawa, Şeroni, Ţigănaşu - Florescu (Mailat '46), Edjouma, Papa (Fili '75) - Mihai Alexandru Roman  (Mihai Roman  '68 ), Dican, Lupeta (Jaja '46). Antrenor: Marius Croitoru