NEWS ALERT | Laurenţiu Reghecampf, demis de Al-Tai! Ultimul eşec i-a fost fatal

Laurenţiu Reghecampf a fost demis din funcţia de antrenor principal al echipei Al Tai, după înfrângerea în faţa formaţiei lui Ciprian Tătăruşanu, Abha.

Reghecampf, OUT de la Al-Tai

Abha, echipa la care este legitimat Ciprian Tătăruşanu (38 de ani), a învins-o, pe teren propriu, pe Al-Tai, scor 2-0, în etapa a 22-a a campionatului din Arabia Saudită.

La scurt timp după joc, jurnaliştii saudiţi de la Al Yaum susţin că Laurenţiu Reghecampf a fost demis de la Al Tai.

• Al-Tai are 6 eşecuri în ultimele 7 meciuri, motiv pentru Reghecampf a fost îndepărtat de la echipă.

De asemenea, presa din străinătate anunţă că locul îi va fi luat de Noureddine Zekri. Algerianul a fost prezent în tribune la eşecul cu Abha.

”Consiliul de Administraţie al clubului Al-Tai a decis demiterea antrenorului român, Laurentiu Reghecampf, ​​din cauza rezultatelor slabe înregistrare de echipă în ultima perioadă.

Clubul Al -Tai l-a adus pe românul Laurenţiu Reghecampf pentru a corecta parcursul echipei şi pentru a obţine rezultate mai bune, dar antrenorul nu a reuşit să-şi îndeplinească obiectivul”, au anunţat cei de la 365scores.com.

• Echipa ocupă loc retrogradabil, 16, cu doar 18 puncte, la egalitate cu Abha.

Abha, echipa lui Tătăruşanu, l-a bătut pe Reghe

Echipa saudită Abha, pentru care evoluează portarul român Ciprian Tătăruşanu, a învins vineri, pe teren propriu, scor 2-0, gruparea Al-Tai, antrenată de Laurenţiu Reghecampf.

Meciul dintre Abha şi Al-Tai s-a disputat în etapa a 22-a din Saudi Pro League.

Gazdele au deschis scorul în minutul 38, prin polonezul Grzegorz Krychowiak, şi l-a majorat prin acelaşi Krychowiak, în minutul 49.

Afla mai multe despre: laurenţiu reghecampfal-taidemisie