NEWS ALERT | Probleme pentru Mogoş! Ce interdicţie a primit de la medici după accidentarea de pe Arena Naţională

Echipa națională

Echipa naţională a României a terminat la egalitate vineri seara, pe teren propriu, scor 1-1, cu naţionala Irlandei de Nord, într-un meci amical disputat la Bucureşti.

Oaspeţii au deschis scorul pe Arena Naţională, prin Reid, în minutul 7, după un contraatac pornit de la Bradley. Românii au reuşit egalarea în minutul 24, când Dennis Man a preluat în careu şi a tras puteric, învingându-l pe portarul nord-irlandez Conor Hazard. Tot Man a mai şutat odată la poartă, în minutul 38, însă George Puşcaş s-a aflat în calea balonului, blocându-l involuntar.

În repriza secundă fazele clare de gol au lipsit de partea ambelor formaţii, iar scorul final a fost egal, 1-1.

Vasile Mogoş a plecat la spital în timpul meciului România – Irlanda de Nord! Fundaşul celor de la CFR Cluj a suferit o accidentare serioasă în prima repriză a meciului amical de pe Arena Naţională.

Probleme pentru Mogoş

Lovit direct în cap de un adversar, fundaşul Vasile Mogoş (31 ani) a fost transportat la spital.

În urma comoţiei suferite, Mogoş are interdicţie să zboare 48 de ore. Motiv pentru care NU va putea zbura alături de lot, la Madrid, unde este programată a doua partidă amicală potrivit gsp.ro.

Pentru România urmează amicalul de la Madrid, cu echipa Columbiei, de marţi, 26 martie.

Afla mai multe despre: vasile mogoşnaţionala românieiaccidentare