Nicolo Napoli, dezamăgit de prestaţia oltenilor: ”Un meci foarte slab”. Ce le-a transmis Mititelu la pauză: ”Nu era mulţumit”

Sepsi Sf. Gheorghe

Echipa Sepsi OSK a învins joi, pe teren propriu, echipa FCU Craiova, scor 4-0, în ultimul meci al sezonului regular. Sepsi s-a calificat în play-off după această victorie.

Echipa din Sf. Gheorghe a dominat meciul şi a marcat de patru ori, prin Nicolae Păun (min. 7), Gurău (min. 16 autogol), Aganovic (min. 44) şi Safranko (min. 49). Craiova a avut un gol anulat în minutul 85, la Sidibe, pentru ofsaid.

Sepsi este ultima echipă calificată în play-off, covăsnenii ocupând locul 6 în clasamentul sezonului regular, cu 42 de puncte.

”Nu a mers nimic. A fost un meci slab din partea noastră. Repriza a doua am jucat puţin. Au meritat să câştige meciul. Am jucat prost, n-am făcut combinaţii cum trebuia sa facem. Nu se joacă aşa la fotbal. Echipă bună Sepşi a meritat să câştige.

Gurău? Se greşeşte în fotbal. Am făcut greşeli mare, şi portarul şi fotbaliştii. (n.r. sunt au putut să facă faţă presiunii?) Nu ştiu, sincer. E un meci în care am greşit toţi. Nu era fericit patronul la pauză, dar are dreptate. Bahasa? Meciul e terminat deja. Fiecare îşi asumă”, a declarat Napoli după meci.

Echipele care au evoluat:

• SEPSI: Niczuly - R. Dimitrov, D. Ciobotariu, M. Bălaşa, A. Dumitrescu - N. Păun (I. Gheorghe 82), C. Matei (Tudorie 71), J. Rodriguez (Papa 68) – M. Ştefănescu, Safranko (Rondon 71), Aganovic (Francisco Junior 82). ANTRENOR: Cristiano Bergodi
  • FCU CRAIOVA: Gurău - R. Negru (Paramatti 46), Duarte, Danny Henriques, Huyghebaert (Mascarenhas 65) - D. Albu, V. Achim - G. Ganea (Piccolomo 65), Bauza, Bahassa - A. Chiţu (Sidibe 46). ANTRENOR: Nicolo Napoli

Afla mai multe despre: u craiovasepsinicolo napoli