Nicolo Napoli, în al 9-lea cer după ce a bătut-o pe FC Botoşani: "A fost cel mai bun meci din acest sezon"

Nicolo Napoli, în al 9-lea cer după ce a bătut-o pe FC Botoşani:  "A fost cel mai bun meci din acest sezon"

Formaţia U Craiova 1948 a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa FC Botoşani, într-un meci din etapa a XXV-a a Ligii 1 Casa Pariurilor.

Au marcat Bălan ’15, Bauza ’22 şi Compagno ’78 pentru gazde, respectiv Roman ’17, ’41 pentru oaspeţi.

Nicolo Napoli, antrenorul echipei U Craiova 1948, a fost foarte mulţumit de victoria obţinută pe teren propriu. Tehnicianul italian şi-a lăudat jucătorii.

"Îi felicit pe jucătorii mei, am făcut un meci foarte bun. Am avut o primă repriză foarte bună, cu 4-5 ocazii mari, dar nu am băgat-o în poartă. Echipa era puţin jos la pauză, dar am reuşit să facem şi o a doua parte bună şi am învins. De la meci la meci echipa creşte, facem jocuri mai bune.

Sunt fericit şi eu pentru asta, şi pentru suporteri. Bauza e un jucător foarte bun, a avut probleme cu glezna, iar acum e bine. Am vorbit să ne gândim la meciul cu Botoşani, de mâine ne gândim la partida cu Universitatea Craiova", a spus Nicolo Napoli după meci.

Echipele care au evoluat:

U Craiova 1948: R. Popa – Negru, Kovacic, Diallo, Buşu – Vl. Achim, Asamoah – Sidibe (Ondaan ’76), Bauza (Marquet ’86), Van Durmen (Paramatti ’87) – Cl. Bălan (Compagno ’76). Antrenor: Nicolo Napoli

FC Botoşani: Ed. Pap – Braun, Haruţ, Dawa, Ţigănaşu (Fili ’80) – Dican, Edjouma, E. Papa (M. Roman ’81) – Tîrcoveanu (Mailat ’46), M. Roman II, Jaja Silva. Antrenor: Marius Croitoru

Afla mai multe despre: nicolo napoliu craiova 1948fc botoşani