Nicolo Napoli îşi ceartă jucătorii după ce UTA a egalat în prelungiri: "Până nu fluieră arbitrul, meciul nu e terminat"

Formaţia U Craiova 1948 a remizat, vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu echipa UTA Arad, într-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii 1 Casa Pariurilor, în care oaspeţii au egalat după minutul 90.

Au înscris Compagno ’56 pentru olteni şi Ongaro ‘90+1 pentru UTA.

Nicolo Napoli, antrenorul Craiovei, a fost supărat că echipa sa a fost egalată pe finalul partidei.

”Nu a fost ghinion, au fost greşelile fotbaliştilor. Echipa a jucat bine pe faza ofensivă, am avut ocazii, dar în ultimele două minute am făcut greşeli şi am pierdut. Până nu fluieră arbitrul, meciul nu e terminat.

Echipa s-a mişcat bine, au jucat toţi bine, dar am pierdut două puncte. Compagno e un fotbalist bun, astăzi am jucat cu două vârfuri şi el a marcat. Trebuie să lucrăm, avem nevoie de puncte”, a spus Nicolo Napoli.

Echipele care au evoluat:

U Craiova 1948: R. Popa – Negru (Paramatti ’71), Kovacic, Diallo, Buşu – Baeten, Asamoah (Marquet ’71), Van Durmen – Bauza (Sidibe ’88) – Compagno, Bălan. Antrenor: Nicolo Napoli

UTA Arad: Fl. Iacob – Vukcevic, Baravykas, Benga, Medimorec – Batha (Laukzemis ’87), Isac (Mercioiu ’71) – Ubbink, Miculescu (Ongaro ’64), Otele (Vorobjovas ’72) – Dangubic. Antrenor: Ionuţ Badea

Afla mai multe despre: nicolo napoliuta aradu craiova 1948