Nicolo Napoli nu are explicaţii pentru rezultatele slabe din ultima perioadă: ”Nu ne merge prea bine...”

FC U Craiova

Echipa UTA Arad a învins marţi, pe teren propriu, formaţia FCU Craiova 1948, scor 1-0, şi s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal.

Cum îşi explică Nicolo Napoli rezultatele slabe din ultima perioadă: ”E o perioadă în care nu ne merge bine...”

După un început de meci în care suporterii arădeni i-au adus un omagiu fostului finanţator al clubului, Nicolae Bara, arbitrul Horaţiu Feşnic a fost nevoit să oprească partida în minutul 3, pentru ca fumul provocat de torţele suporterilor să se împrăştie.

Postolachi a înscis unicul gol al întâlnirii, în minutul 16, iar UTA Arad s-a calificat în semifinalele Cupei României.

Antrenorul echipei din Craiova, Nicolo Napoli, a vorbit despre partida de la Arad.

”Băieţii au încercat sa facă un meci bun. Am încercat să egalăm, dar nu am reuşit. Am avut ocazii, dar nu am reuşit. E o perioadă în care nu ne merge bine! Sperăm să ne revenim după ce ne întoarcem la Craiova pentru că vom avea un meci dificil.

Era important pentru noi să putem egala, dar nu s-a întâmplat. E normal că în play-out e dificil, dar cine câştigă urcă mai sus, iar cine pierde rămâne jos!”, a declarat Nicolo Napoli după meci.

Echipele care au evoluat:

• UTA ARAD: Kucher - Vukcevic, Chindriş (Hoxhallari 74), Benga, Roger - Batha, Cascini (Anton 62) – Postolachi (Otele 62), Ubbink, Şteau (Keseru 46) – Milosevic (R. Pop 46). ANTRENOR: Laszlo Balint
  • FCU CRAIOVA: Gurău - R. Negru, Duarte, Henriques, Huyghebaert - D. Albu, Asamoah - G. Ganea, Jibril, Mascarenhas (Bauza 58) - Blănuţă (Bahassa 46). ANTRENOR: Nicolo Napoli

Afla mai multe despre: nicolo napoliu craiova 1948