Norocul lor! Cum putea Gigi Becali să "interzică" victoria FCSB cu CFR Cluj cu o schimbare: "Dacă era, poate-l schimba!" | EXCLUSIV

În direct la Orange Sport, Basarab Panduru (52 de ani) a remarcat cum putea Gigi Becali (64 de ani) să "interzică" victoria FCSB împotriva CFR Cluj cu o schimbare pe care n-a avut-o la dispoziţie!

FCSB a învins-o pe CFR Cluj cu 1-0 în Superligă, graţie golului marcat de Malcom Edjouma în minutul 88, din pasa lui Octavian Popescu. Faza care a decis partida din Gruia nu era posibilă, crede Basarab Panduru, dacă FCSB îl avea disponibil pe Florinel Coman, suspendat pentru cumul de catonaşe galbene.

Basarab Panduru a comentat, la Orange Sport, victoria FCSB cu CFR Cluj, care păstrează lupta pentru titlu "aprinsă". Printre altele, expertul a spus că dacă Florinel Coman era disponibil, poate, Gigi Becali n-ar fi stat "cuminte" şi ar fi dictat schimbarea lui Octavian Popescu, care a făcut o primă rerpiză slabă.

Astfel, nu se mai ajungea la faza golului, creată de Popescu şi Edjouma, care a adus victoria FCSB în Gruia: "Acolo merge schimbarea, dacă era, poate-l schimba (n.r. - pe Octavian Popescu), dacă era Coman şi nu lipsea pentru cartonaşe", a spus Basarab Panduru, care a mai declarat şi faptul că Edjouma e un jucător indispensabil pentru FCSB. "E diferenţă mare, mare între Edjouma şi Oaidă", a mai spus "Pandi".

CFR Cluj - FCSB 0-1, în Superligă

FCSB a învins duminică, în deplasare, scor 1-0, formaţia CFR Cluj, în cadrul etapei a 24-a din Superligă. A fost a doua înfrângere consecutivă a clujenilor pe teren propriu.

Partida de la Cluj a început cu 10 minute întârziere din cauza unor probleme apărute la instalaţia de nocturnă a arenei Dr. Constantin Rădulescu.  Pe un gazon îngheţat şi o temperatură cu multe grade minus, prima repriză a întâlnirii a fost una alertă, dominată de echipa bucureşteană şi cu intervenţii excelente ale celor doi portari: Scuffet (CFR Cluj) şi Târnovanu (FCSB).  În repriza secundă ritmul jocului a mai scăzut, gazdele au dominat, dar cei care au înscris au fost bucureştenii. Edjouma l-a deschis pe Octavian Popescu în careul clujean, acesta a pasat tot lui Edjouma, care a înscris cu o scăriţă în minutul 88. Până la final s-a mai remarcat arbitrul Sebastian Colţescu, acesta arătându-i cartonaşul galben lui Octavian Popescu, pentru că bucureşteanul – înlocuit, a salutat galeria echipei FCSB în drumul său spre banca de rezervă.

FCSB are 44 de puncte şi este pe locul 4, în timp ce echipa campioană, CFR Cluj, are 50 de puncte şi este lider în clasament.

CFR Cluj: Scuffet - Cr. Manea, Yuri, A. Burcă, Camora - Boateng, Muhar, Cvek (Deac 46) – Petrila (Birligea 61), Janga (Yeboah 61), Krasniqi. ANTRENOR: Dan Petrescu
FCSB: Târnovanu - Sorescu, I. Cristea (Haruţ 84), Tamm, Radunovic - Edjouma, Şut, Olaru - Cordea, Compagno (Miculescu 66), Oct.Popescu (Omrani 90+3). ANTRENOR: Mihai Pintilii

Cartonaşe galbene: E. Krasniqi 39, C. Manea 82 / Compagno 2, Miculescu 69, Oct. Popescu 90+3

Arbitri: Sebastian Colţescu - Daniel Mitruţi, George Neacşu - Andrei Moroiţă

Arbitri VAR: Sorin Costreie - Mircea Orbuleţ

Observator: Octavian Şovre

Afla mai multe despre: basarab pandurufcsboctavian popescuflorinel comangigi becali