Notele jucătorilor români după prima repriză cu Slovacia. Cine a fost cel mai bun de pe teren

EURO

România întâlneşte ACUM naţionala Slovaciei, într-un meci decisiv pentru calificarea în optimile de finală ale EURO 2024.

După victoria cu Ucraina, scor 3-0, şi înfrângerea cu Belgia, scor 0-2, pentru naţionala României urmează meciul decisiv de la EURO 2024. În faţă o vom avea pe Slovacia, o naţională care a impresionat împotriva Belgiei, câştigând meciul din prima etapă, scor 1-0.

Înainte de startul ultimei etape din grupe, situaţia în clasament este simplă. Toate cele 4 echipe din grupa E sunt la egalitate de puncte, 3. România are însă un avantaj important faţă de Slovacia, cea împotriva căruia va juca în această seară: golaverajul.

Potrivit SofaScore, după primele 45 de minute, notele jucătorilor României au fost următoarele:

Niţă (6,6) - Raţiu (7,2) - Drăguşin (6,4) - Burcă (6,2) - Bancu (7,1) - M. Marin (6,5) - Hagi (7,2) - Stanciu (6,5) - R. Marin (6,8) - Coman (7) - Drăguş (6,7)

Afla mai multe despre: româniaslovaciaeuro