”Nu ai văzut faza dar o descrii perfect!”. Dorinel Munteanu, taxat de Bogdan Cosmescu după ultimele declaraţii: ”Las-o-ncolo”

Oțelul Galați

Formaţia Gloria Buzău a remizat, sâmbătă, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Oţelul Galaţii, într-un meci din etapa a noua a Superligii.

Dorinel Munteanu, taxat de Cosmescu. De la ce a pornit totul

De la ospeţii a fost eliminat Stevanovic, în minutul 90+1, după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Bogdan Cosmescu a auzit discursul lui Dorinel Munteanu de după meci şi, imediat, l-a taxat pe antrenorul Oţelului.

”Îţi place cum nu vezi faza şi o descrii perfect? Deci n-am văzut foarte exact la al doilea, dar îl ţinea şi ăla îi dădea. Cum adică n-ai văzut? Care-i agitaţia (n.r. pentru eliminarea lui Stefanovici)? Era minutul 90. Care-i problema? Că lipeşte Stefanovici o etapă? Las-o-ncolo”, a răbufnit Cosmescu la Prima Sport.

Ce a declarat Dorinel Munteanu după meci:

Nu am văzut faza. Nu poţi să dai la o fază fixă cartonaş, nu suntem la balet, aici e un sport bărbătesc. Eu cred că arbitrii trebuie să ne respecte. Nu cred că a fost un fault aşa grav. Mi-a rupt echilibrul, în meciul viitor nu îl am pe unul dintre cei mai buni fundaşi ai noştri. Ce pot să cred? Ce pot să cred când toate mi se întâmplă înaintea meciului cu Dinamo”, a spus Dorinel Munteanu.

Echipele care au evoluat:

• Gloria Buzău: Lazar- Ferrarresso, Cestor, Turda, Dumitraşcu (Dobroslavevici ’70) – Akhmatov, Albu – Jipa (Stan ’62), Budescu (Canadija ’83), I. Gheorghe (Işfan ’70) – Matos (Tescan ’83). Antrenor: Eugen Neagoe
  • Oţelul Galaţi: I. Popescu – Zhelev (Silva ’90), Cisse, Stevanovic, Tomasevic – Cisotti, Zivulic, Joao Lameira (Teles ’59) – Maciel (Chira ’90), Al. Pop (Juric ’59), Tănasă (Andronache ’70). Antrenor: Dorinel Munteanu

Afla mai multe despre: dorinel munteanuoţelul galaţicosmescu