”Nu au răbdare”. Reacţia lui Cristiano Bergodi. Ce le-a reproşat jucătorilor după 1-1 cu Voluntari

Echipa Sepsi OSK a încheiat la egalitate vineri, pe teren propriu, scor 1-1, cu formaţia FC Voluntari, în primul meci al etapei a 20-a din Superligă.

Gazdele au deschis scorul în minutul 20, prin Tudorie, iar FC Voluntari a egalat în minutul 76, când Nemec a înscris din centrarea lui Merloi.

Cristiano Bergodi, antrenorul echipei Sepsi, a vorbit despre remiza de azi.

”Am luat un punct cu două reprize diferite! În prima am încercat, am dat gol. Ne-am făcut jocul, după a doua repriză s-a terminat totul. Nu ştiu de ce nu avem această răbdare de a pasa întotdeauna. E un teren care ne ajută aici, deci nu înţeleg. E un punct, oricum, meritat şi pentru Voluntari.

Am avut ocazii mari. În minutul 86 am avut o ocazie enormă, păcat... S-a văzut un pic de oboseală la jucătorii care au evoluat şi în meciul de Cupă. Meciul de Cupă a fost frumos, dar uite după... Nu se spune că e nemeritat punctul lor... Mergem înainte”, a declarat Cristiano Bergodi după meci.

Echipele care au evoluat:

• SEPSI: Niczuly - Aganovic, Ninaj, M. Tamaş, A. Dumitrescu (Ispas 81) – C. Matei (Achahbar 69), Păun, J. Rodriguez (Francisco Junior 81) – Rondon (Safranko 69), Tudorie, Ştefănescu (I. Gheorghe 28). ANTRENOR: Cristiano Bergodi
  • FC VOLUNTARI: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armaş - Costin (Helder Tavares 88), Raţă (R. Popescu 90), Meleke, Govea, Aliji – Nemec (I. Andreş 89), Florea (Merloi 61). ANTRENOR: Liviu Ciobotariu

Afla mai multe despre: cristiano bergodisepsi