Gigi Becali nu şi-a ascuns dezamăgirea faţă de Florin Tănase, după ce fotbalistul nu şi-a prelungit, deocamdată, contractul cu FCSB.
Patronul echipei a dezvăluit că se aştepta ca Tănase să meargă în cantonament chiar şi fără un acord semnat şi a recunoscut că a fost surprins de atitudinea fotbalistului, despre care spune că l-a dezamăgit inclusiv pe plan personal.
"Echipa de fotbal nu stă în 1, 2, 3 sau 4 jucători. Eu pe Tănase l-am considerat prieten, dar am văzut că din punctul lui de vedere nu e aşa.
- Aplicaţia Orange Sport este gratuită şi poate fi descărcată din Google Play şi App Store.
I-am şi zis lui MM că Tănase vine în cantonament, chiar dacă n-are contract. Eu am fost surprins că nu e în cantonament.
- Vrei să vezi cele mai tari competiții sportive, oriunde ai fi? Ia-ți oferta Orange Love pentru fibră și TV.
L-am sunat şi mi-a zis că nu e în cantonament că nu avem contract. Du-te, mă, antrenează-te, ce contract?
Ştii că ne înţelegem, care e marea problemă? Eu nu pot să-mi dau seama, chiar nu mă aşteptam. MM a zis că nu o să meargă în cantonament, dar eu ziceam că se duce sigur în cantonament.
Olaru mi-a dat un mesaj impresionant. Toată viaţa o să ţin minte acest mesaj. Atât de frumos a scris că nici nu pot să reproduc.
Trebuia să-mi dea şi Tănase un mesaj de la mulţi ani, nu aveam eu aşteptări să-mi dea mesaj, dar asa era frumos. Nu a dat nimic.
Am vorbit azi cu el, dar mi-a zis că nu mai vrea contract pe un an, i-am zis că facem pe doi ani, apoi mi-a zis că se mai gândeşte.
I-am zis să se gândească mai repede că nu vreau un jucător care nu se mai antrenează doi ani. El prima dată a zis că vrea pe patru ani, dar acum a cerut pe doi ani.
Mi-am dat seama că oamenii nu sunt aşa ca mine. Eu am prietenie cu oamenii, fac glume cu prietenii mei, eu nu fac glume cu cei care nu sunt prietenii mei. Chiar nu mă aşteptam" , a spus Gigi Becali la Prima Sport.
Afla mai multe despre: tanase







