”Nu mi se pare normal... Sunt prea nervos”. Reacţia lui Nicolae Dică după ce roş-albaştrii au încasat 3 cartonaşe roşii în meciul cu UTA

Formaţia FCSB a remizat, miercuri, în deplasare, scor 2-2, cu echipa UTA Arad, într-un meci din grupa B a Cupei României Betano, în care arădenii au condus cu 1-0 şi bucureştenii cu 2-1, aceştia din urmă primind gol în minutul 90+6. La meci s-au acordat patru cartonaşe roşii.

Gazdele au deschis scorul prin Pop, în minutul 8. FCSB a înscris apoi prin Radunovic ’22 şi Radaslavescu ’47, însă pe final, în minutul 90+6, UTA Arad a egalat prin Postolachi.

În minutul 84, de la FCSB a fost eliminat Bouhenna. În minutul 87, a primit cartonaş roşu şi Chindriş de la UTA, care era pe banca de rezerve.

FCSB a rămas cu doi oameni în minus în minutul 90+1, când a fost eliminat şi Radunovic. FCSB a mai avut un jucător eliminat în minutul 90+4, Oct. Popescu.

Nicolae Dică, antrenorul echipei FCSB, a vorbit despre partida de azi de la Arad.

”Am făcut un joc bun, am reuşit să revenim după primul şut pe poartă când a venit golul. Nu ne-am creat foarte multe ocazii, dar şi aşa am reuşit să marcăm două goluri. Defensiv nu ne-au pus probleme! Eu în general nu comentez arbitrajul dar ce am văzut azi nu mi se pare normal. Sunt prea nervos acum după joc...

Păcat că nu am reuşit să respingem acea minge. Bouhenna a făcut un meci foarte bun, păcat că a luat acel cartonaş roşu. Ţi-am spus că înainte a fost fault la Musi, la Tavi nu a fost de cartonaş galben, dar nu mai vreau să comentez. Ca avem şi VAR-ul ăsta dar nu ştiu când intervine. Vlad este un portar care a avut momente foarte bune la FCSB, acum se antrenează bine şi când apelez la el să dea totul pentru echipă. Nu o mai făcusem pe asta până acum cu 3 cartonaşe roşii (n.r. râde). Şut a făcut un joc bun”, a declarat Dică după meci.

În aceeaşi grupă, FC Botoşani s-a impus în deplasare în faţa echipei Gloria Buzău, scor 1-0.

Ultima partidă din prima etapă a grupei B, Oţelul Galaţi – CS Mioveni, este programată joi, la ora 15.00.

Afla mai multe despre: nicolae dica