”Nu s-au văzut deloc!”. George Puşcaş şi Radu Drăguşin sunt criticaţi după o nouă înfrângere în Serie B

Perugia şi Genoa, din cadrul etapei cu numărul 14 din Serie B, s-a terminat 1-0, după golul marcat de către Olivieri, în minutul 74.

Perugia a câştigat partida împotriva echipei Genoa, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat de Olivieri, în minutul 74.

Drăguşin a fost titular, la fel şi Puşcaş care a fost înlocuit în minutul 62.

Amândoi au fost criticaţi în presa din Peninsulă. Italienii fiind nemulţumiţi de prestaţia celor doi internaţionali români.

„A jucat rău Drăguşin. Câteva imprecizii în primele 45 de minute, înainte ca Olivieri (n.r. – Marco Olivieri, autorul golului) să se debaraseze de el în repriza a doua după ce a scăpat fără probleme de român printr-un călcâi şi apoi a înscris”, a notat Tuttomercatoweb.

Nici George Puşcaş nu a scăpat: „S-a văzut o singură dată, după un schimb cu Coda. În rest, nu s-a văzut deloc”.

Rezultate înregistrate duminică în etapa a 14-a din Serie B:

Reggina – Benevento 2-2; Brescia – Spal 2-0; Cittadella – Cosenza 1-1; Como – Bari 1-1; Frosinone – Cagliari 2-2; Perugia – Genoa 1-0; Sudtirol – Ascoli 2-2.

Genoa ocupă locul 3 în clasamentul ligii secunde din Italia, cu 23 de puncte obţinute după cele 14 etape disputate până acum. De cealaltă parte, Perugia este codaşa campionatului, cu doar 11 puncte, în tot atâtea meciuri jucate.

Afla mai multe despre: george puscasradu dragusin