”Nu se bucură de prea multă importanţă”. Ianis Hagi a jucat doar 20 de minute contra Barcelonei

Formaţia Alaves, la care joacă Ianis Hagi, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de FC Barcelona, într-un meci din etapa a 23-a a campionatului Spaniei.

Hagi Jr., anemic contra Barcelonei. Ce scrie presa din străinătate

Ianis Hagi, care a început jocul pe banca de rezerve, a intrat pe teren în minutul 77. Învingătorii au marcat prin Lewandowski ’22, Gundogan ’49 şi Roque ’63.

Pentru Alaves a înscris Omorodion, în minutul 51. Autorul ultimului gol al catalanilor, Vitor Roque, a fost eliminat în minutul 72.

Spaniolii i-au analizat şi ei prestaţia lui Ianis Hagi, iar fotbalistul român de 25 de ani a primit doar nota 5 din partea acestora.

”L-a înlocuit pe Tenaglia pentru a acţiona pe aripa dreaptă, dar nu s-a bucurat de multă importanţă. Cea mai bună versiune a lui este încă aşteptată”, au scris cei de la noticiasdealava.

• 3,5 milioane de euro este cota de piaţă a lui Ianis Hagi, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.com.

Noi declaraţii memorabile marca Gheorghe Hagi. "Regele" şi-a dezvăluit salariul şi a cerut urgent ajutorul investitorilor: "Am o vârstă, nu pot continua aşa"

Afla mai multe despre: ianis hagialavesbarcelona