Nu se mai opresc problemele la PSG! Starul de la Paris s-a accidentat şi va fi indisponibil 3 săptămâni

PSG

Real Madrid - PSG s-a terminat 3-2 le general şi formaţia blanco merge mai departe în Liga Campionilor.

Starul de la Paris s-a accidentat şi va fi indisponibil 3 săptămâni

Real Madrid a reuşit o revenire spectaculoasă în manşa a doua a optimilor de finală ale Ligii Campionilor, disputată, miercuri, pe teren propriu, cu PSG, şi câştigată cu 3-1. După 0-1 în tur, tot parizienii au marcat primii pe Santiago Bernabeu, prin Mbappe (‘39), la fel ca în prim manşă.

Real a revenit prin trei goluri înscrise de Benzema (‘61, ‘76, ‘78), în mai puţin de 20 de minute, calificându-se în sferturi.

Acum, clubul din capitala Franţei are noi probleme. Mijlocaşul formaţiei Paris Saint-Germain, Angel Di Maria, va fi indisponibil trei săptămâni, informează lequipe.fr. Jucătorul de 34 de ani s-a accidentat la piciorul drept la meciul pierdut de PSG, scor 1-3, în deplasare, cu Real Madrid, în optimile Ligii Campionilor.

El ar urma să lipsească la meciurile cu Girondins Bordeaux şi AS Monaco. Di Maria a marcat trei goluri şi a oferit cinci pase decisive de la începutul sezonului.

Transferat în 2015, Di Maria se află la final de contract cu PSG, acesta urmând să expire în iunie.

Afla mai multe despre: psg-di maria-franţa