O nouă umilinţă pentru Astra Giurgiu! Scorul era deja 12-0 în minutul 40. Fosta campioană din Liga 1 a primit gol şi de la portar

Astra Giurgiu

Astra Giurgiu a ajuns în al treilea eşalon al fotbalului românesc, dar situaţia a devenit dezastruoasă pentru fosta campioană din Liga 1.

Până în acest moment, echipa are golaveraj 0-78. Echipa care a câştigat titlul în sezonul 2015-2016 nu mai sperie pe nimeni şi o bate cine prinde în Liga 3. În acest moment, clubul este la un pas de desfiinţare şi a suferit un nou eşec umilitor.

Giurgiuvenii au pierdut cu 0-12 partida jucată contra celor de la FC Pucioasa, din etapa a opta.

Scorul final al partidei a fost stabilit chiar din minutul 40. A marcat inclusiv portarul Ghiţescu, pentru 11-0, din lovitură de la 11 metri, după ce cu două minute înainte ratase lovitura de pedeapsă.

În minutul 47, meciul a fost întrerupt definitiv. Patru fotbalişti de Astra au rămas la vestiare, iar altul s-a accidentat, astfel că acest lucru a făcut imposibiă reluarea partidei.

După 8 etape jucate, Astra este ultima în clasamentul Seriei 4 din Liga 3, cu 0 puncte.

Afla mai multe despre: liga 3-astra giurgiu-românia