Dinamo a oficializat miercuri un nou transfer. Este vorba despre fundaşul dreapta Maxime Sivis.

”Câinii” au mai bifat un transfer

Dinamo l-a adus pe Maxime Sivis, un fundaş drepta liber de contract. Francezul a evoluat sezonul precedent la Guingamp, în liga a doua din Franţa.

• A strâns 34 de meciuri, timp în care a reuşit un gol şi două pase decisive.

”Bine ai venit în familia câinilor roşii, Maxime SIVIS!

Clubul Dinamo 1948 este încântat să anunţe oficial transferul fundaşului dreapta Maxime Sivis. Născut în Franţa, în 1998, cu rădăcini congoleze, Maxime a evoluat ultima dată pentru francezii de la Guingamp, în Ligue 2, până la finalul sezonului trecut.

34 de meciuri a bifat în campionat, marcând un gol şi oferind 2 pase decisive. Maxime Sivis va îmbracă tricoul alb-roşu până în 2026, cu opţiune de prelungire!”, a fost anuntul oficial al clubului.

• 900.000 de euro este cota de piaţă a lui Maxime Sivis, potrivit Transfermarkt.

Dinamo a început noul sezon de Superligă cu o înfrângere, scor 2-3, împotriva celor de la CFR Cluj. Dinamoviştii au făcut o primă repriză foarte bună, dar au fost învinşi în cele din urmă de trupa lui Dan Petrescu.

Afla mai multe despre: dinamomaxime sivistransfer