Oltenii şi-au exasperat adversarii. Alexandru Pelici, după meciul de pe Oblemenco: „Craiova e de neoprit!”

Liga 2

U Craiova 1948 s-a distrat cu Mioveni, scor final 4-2, în etapa a 6-a a play-off-ului şi îşi îşi păstrează poziţia de favorită la promovarea în prima ligă.

Oltenii au făcut show pe Olbemenco. Conduşi cu 1-0 au întors complet scorul.

Pelici a vorbit despre înfrângerea formaţiei sale din deplasare. Antrenorul lui CS Mioveni a recunoscut forţa Craiovei.

„Am avut oportunităţi de a închide meciul după pauză. Am avut ocazii. Am reuşit să marcăm repede, am făcut şi un joc bun. În a doua repriză am avut o ocazie monumentală şi cred că acolo a fost un moment pshilogic. Nu ştiu.. Craiova este o echipă mare, foarte buni. Au dat goluri repede, pe când ne-am trezit a fost târziu. Şi astăzi nu pot de cât să le zic că trebuie să fie echilibru. Aşa cum am făcut sărbătoare la victorii, aşa trebuie să muncim în continuare.

Craiova nu mai poate fi oprită. Noi ne jucăm şansa până la capăt. Suntem în luptă directă cu Rapidul. Au jucători foarte buni, 1 contra 1. Noi am încercat.. îmi felicit jucătorii, a fost un joc frumos, goluri multe, răsturnare de scor. Vedem celelalte jocuri”, a declarat Alexandru Pelici, antrenorul echipei CS Mioveni.

U Craiova 1948 este pe primul loc în Liga 2, cu 49 de puncte. În timp ce, CS Mioveni rămâne pe locul 3, cu 42 de punct.

Afla mai multe despre: u craiova 1948alexandru peliciliga 2