Omrani nu şi-a dat seama că e filmat. Reacţia virală la golul lui Compagno | VIDEO

Echipa bucureşteană FCSB a învins joi, pe teren propriu, fomaţia Petrolul Ploieşti, scor 4-1, în ultimul meci al etapei a 28-a din Superligă. Reacţia virală a lui Omrani după golul lui Compagno. Nu şi-a dat seama că e filmat | VIDEO

Reacţia virală a lui Omrani după golul lui Compagno. Nu şi-a dat seama că e filmat | VIDEO

A fost un start lansat pe Arena Naţională, cu două goluri marcate în primele zece minute. Mai întâi a deschis scorul Şut, în minutul 5, însă oaspeţii au egalat în minutul 9, când a înscris Mathaus.

Din acel moment FCSB a trecut la conducerea meciului şi în minutul 27 arbitrul Ionuţ Coza a dictat penalti la faultul în careu al lui Borţa asupra lui Olaru.

A transformat Compagno pentru 2-1. Atacantul italian de la FCSB avea să facă dubla în minutul 57, punând pe tabelă scorul de 3-1, iar ultimul gol al întâlnirii a fost opera lui Edjouma, care a înscris din foarfecă în minutul 87.

La golul de 3-1, camerele de pe Arena Naţională au surprins un moment genial: reacţia lui Billel Omrani. Pe atacantul lui FCSB l-a luat ”cu friguri” după ce Compagno a reuşit dubla! :)

Video cu momentul:

• În clasament, FCSB a revenit pe locul al treilea, cu 54 de puncte.

Au evoluat următoarele echipe:

• FCSB: Târnovanu - Sorescu, Tamm, Dawa, Radunovic - Olaru, Şut (I. Cristea 90), Octavian Popescu (Omrani 76) – Cordea (Miculescu 58), Compagno (Ovidiu Popescu 76), Fl. Coman (Edjouma 58). ANTRENOR: Leonard Strizu
  • PETROLUL: Vâlceanu - Papp, Meijers, Mathaus - Borţa (Doua 62), Purtic (Seto 62), Jair (Dumitriu 73), Budescu (M. Bratu 52), Ţicu – Irobiso (Tucaliuc 83), Grozav. ANTRENOR: Florin Pîrvu

Afla mai multe despre: fcsbomrani