Ovidiu Hoban a adus victoria CFR-ului în prelungiri: ”Am marcat atunci când a trebuit!”

CFR Cluj

Formaţia CFR Cluj a câştigat, cu scorul de 2-1 (1-0), meciul susţinut, joi, pe teren propriu, în compania echipei FC Viitorul, în etapa a XXI-a a Ligii I.

Pentru CFR Cluj au marcat Itu, în minutul 31, şi Hoban, în minutul 90+2, iar pentru FC Viitorul a punctat Dobrosavlevici '52. Unul dintre cei mai importanţi jucători ai campioanei, Mario Camora a explicat la finalul jocului:

”Am marcat când a trebuit, dar important e că am câştigat, nu contează cine marchează, importante sunt cele 3 puncte şi să rămânem acolo sus” a spus după meci, Ovidiu Hoban, autorul golului victoriei.

”Nu ştiu dacă au avut vreo ocazie Viitorul, am jucat foarte sus, agresiv, nu i-am lăsat să gândească şi e o victorie meritată.Urmează meciul cu Botoşani, un meci greu, mergem acolo să câştigăm şi să continuăm pe acest drum greu pe care îl avem în acest moment” a mai spus omul care a adus cele trei puncte campioanei în acest meci.

Afla mai multe despre: ovidiu hoban