Panduru a ”mirosit” prima demisie? ”Are o problemă, e mereu trist”. Antrenorul din Superligă, pe picior de plecare: ”Faţa lui spune tot” | EXCLUSIV

Echipa bucureşteană FCSB a învins luni, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Sepsi Sf Gheorghe, în ultimul meci al etapei a şaptea din play-off-ul Superligii.

Panduru a ”mirosit” prima demisie? ”Are o problemă, e mereu trist”. Antrenorul din Superligă, pe picior de plecare: ”Miros ceva acolo” | EXCLUSIV

Sepsi a avut ocazii în startul primei reprize, dar Târnovanu a intervenit salvator în două rânduri. În minutul 28 FCSB a deschis scorul prin Miculescu, iar cinci minute mai târziu Sorescu l-a driblat pe Niczuly însă a alunecat, i-a pasat apoi lui Miculescu, dar şutul acestuia a fost blocat de portarul oaspeţilor. În minutul 45+2 Niczuly l-a faultat pe Sorescu în careu şi s-a dictat penalti, dar goalkeeperul lui Sepsi a parat şutul lui Radunovic de la punctul cu var.

Bucureştenii au avut o bară în minutul 65, la o lovitură liberă a lui Florinel Coman, iar Sepsi a egalat prin Tudorie, în minutul 67. A fost însă egalitate doar timp de şapte minute, pentru că în minutul 74 Ovidiu Popescu a readus gazdele în avantaj cu un şut din careu, iar Cordea a stabilit scorul final în minutul 79, înscriind din pasa lui Florinel Coman.

După meci, Cristiano Bergodi, antrenorul oaspeţilor, nu l-a convins pe Basarab Panduru. Acesta îl vede mereu supărat pe antrenor: ”Cred că are o problemă”.

”Faţa lui parcă îmi transmite ceva, spune tot... Nu mi se pare un om bucuros, un om fericit, care se bucură de momentele ăsta. De calificarea echipei în play-off, de echipa în finală. Ai îndeplinit nişte obiective, mi se pare trist, supărat. Nu ştiu, miros ceva acolo, nu ştiu dacă o să continue. Miros ceva acolo. Eu sper să rămână... Simt că are o problemă el”, a declarat Panduru la Orange Sport.

• În clasament, FCSB este pe locul 2 în clasament, cu 43 de puncte, la trei puncte de liderul Farul, dar şi la distanţă de patru puncte de echipa de pe locul al treilea, CFR Cluj. Sepsi are 25 de puncte şi e pe ultimul loc al play-off-ului, 6.

Echipele care au evoluat:

• FCSB: Târnovanu - Pantea, Dawa, Tamm, Radunovic - Ov. Popescu, Şut, Olaru - Sorescu, Miculescu (Oct. Popescu 60) , Fl. Coman (I. Cristea 83). ANTRENOR: Elias Charalambous
  • SEPSI: Niczuly - D. Ciobotariu, Ninaj, M. Bălaşa, Ispas - C. Matei (R. Varga 85), N. Păun (Papa 66), J. Rodriguez (Francisco Junior 85), M. Ştefănescu – Rondon (Tudorie 66), Safranko (A. Nistor 90+2). ANTRENOR: Cristiano Bergodi

Afla mai multe despre: cristiano bergodisepsi