Panduru a remarcat un fotbalist în Voluntari - FCSB, dar îl avertizează: „Nu vreau să fie Haaland, dar nici unul de 70 de ani!”

FC Voluntari

FCSB a câştigat duelul din deplasare cu FC Voluntari, scor 2-1, în Superliga României.

Basarab Panduru, sfaturi pentru un fotbalist după ce l-a văzut în Voluntari - FCSB

În direct la Orange Sport, Basarab Panduru l-a analizat pe Robert Popescu, tânărul fotbalist de 20 de ani al celor de la FC Voluntari. Expertul Orange Sport vede calitate în jucătorul ilfovenilor, dar îl atenţionează că este mult prea lent pentru cerinţele fotbalului modern.

Dan Udrea: „Vezi în Robert Popescu un jucător care ar putea ajunge la o echipă mare din România?”

Basarab Panduru: „E un jucător care are un oarecare talent, pune piciorul pe minge într-un fel, mai face şi o fentă, are ceva talent. În schimb, mi se pare că se mişcă foarte încet.

Totul este lent la el şi trebuie să schimbe ceva. Nu trebuie să fie Haaland, dar nici să fie unul de 70 de ani, că nu poţi să fii aşa de lent totuşi. Văd ceva la el, dar dacă nu schimbă şi continuă aşa, doar să meargă pe teren, nu-l văd bine. Dar pentru Voluntari poate că nu contează, pentru Voluntari poate că e bun.”

Reacţia lui Vadim Raţă după înfrângerea cu FCSB

„Mi-e greu să-mi explic ce se întâmplă cu noi. Avem decăderi în joc. În prima repriză nu le-am dat nimic să-şi creeze, iar în a doua înscriu două goluri în şase minute, trebuie să fim mult mai concentraţi pe parcursul jocului, nu poate merge aşa mai departe.

Nu cred că e vina antrenorului, nu sunt adeptul să dau vina pe antrenor, problema e la noi, trebuie să fim mult mai agresivi în teren, trebuie doar să acumulăm puncte, nu mai contează cum jucăm şi să ne salvăm de la retrogradare.

La pauză cred că am vorbit 5-10 minute să ieşim montaţi, am ieşit şi am luat două goluri în şase minute. E incredibil, discutăm, încercăm, parcă merge totul bine şi luăm două goluri, deşi până acolo n-au creat nimic.

În play-out se dă bătălia, pentru noi va fi greu, e important să intri cu un avantaj cât de minim, acolo câştigi două meciuri deja eşti sus. FCSB nu m-a surprins, mă uitam la meciurile lor, se vede că au multă calitate şi joacă un fotbal plăcut, astăzi nu i-am simţit atât de puternici.

Prima repriză nu le-am dat nimic, nu şi-au creat nimic, ocazii, Coman nu prea a driblat, e foarte puternic, cu siguranţă cel mai în formă jucător.

Jucător de clasă, am mai jucat la echipa naţională împotriva unor jucători mari şi nu înţeleg de ce nu face pasul într-un campionat mai puternic, merită, mi se pare un jucător extraordinar”, a declarat Vadim Raţă la finalul meciului.

Afla mai multe despre: basarab pandururobert popescufc voluntari