Panduru a văzut un nou gest necontrolat făcut de Olaru şi a răbufnit: "Joacă fotbal, că ştii fotbal, eşti bun. Ce înseamnă toate astea?"

FCSB a remizat alb, pe propriul teren, cu Rapid, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

În minutul 81 al partidei de pe Arena Naţională, Christensen l-a faultat pe Olaru, iar căpitanul FCSB-ului a avut din nou o reacţie neaşteptată.

Fotbalistul campioanei României l-a lovit intenţionat pe mijlocaşul Rapidului, iar ambii jucători au fost avertizaţi de centralul Istvan Kovacs.

Imediat după meci, Basarab Panduru l-a criticat pe Darius Olaru pentru gesturile sale necontrolate.

"Chiar trebuie să tolerăm toate astea mereu? Aşa e Olaru... A căzut pe minge şi a pus mâna pe minge, aici e faultat, apoi îi dă adversarului peste picioare. Mi se pare că nu sunt lucrurile normale cu ce face el.

Pierde foarte mult din ce face bine. Şi face multe lucruri foarte bine. Ce înseamnă toate astea în fiecare meci?

Stăm să vorbim despre aceste faze, în loc să vorbim despre ce faci tu, cât alergi tu, despre ce pase dai, despre ce şuturi dai.

Joacă fotbal, că ştii fotbal, eşti bun" , a spus Basarab Panduru la Prima Sport.

FCSB - Rapid 0-0

FCSB şi Rapid au terminat la egalitate, 0-0, duminică seara, pe Arena Naţională, într-un meci din etapa a 14-a a Superligii.

La acest derby au asistat 40.287 de spectatori.

Jocul a fost întrerupt în două rânduri, pentru scurt timp, de arbitrul Istvan Kovacs, în urma unor petarde aruncate de suporteri pe teren, în minutele 51, respectiv 56.

Ultimul rezultat de 0-0 dintre cele două echipe se înregistrase pe 24 octombrie 2011.

FCSB e neînvinsă în campionat de şapte etape, în care are patru victorii şi trei egaluri.

FCSB a făcut 20 de puncte şi este pe locul 6, în timp ce Rapid are 17 puncte şi ocupă poziţia a 10-a.

Afla mai multe despre: fcsbolarupanduru