Panduru, după ce a auzit explicaţiile lui Toni Petrea: "Ţi-ai dat seama după 45 de minute că vrei viteză. Cu 10.000 de euro îţi cumpără demnitatea!" | EXCLUSIV

Basarab Panduru, expertul Orange Sport, s-a legat de discursul lui Toni Petrea de la finalul meciului Rapid - FCSB 2-0. Înfrângerea din derby l-a făcut pe "Pandi" să creadă că nu se mai poate colabora cu Gigi Becali, patronul echipei, şi acesta nu crede că vreun antrenor l-ar putea schimba.

Discursul lui Toni Petrea de la finalul derby-ului pierdut cu Rapid, 2-0 în Giuleşti, în legătură cu cele patru schimbări la pauză, l-a făcut pe Basarab Panduru să se lege de Toni Petrea.

FCSB a pierdut cu Rapid, 2-0, şi are parte de un debut de sezon de coşmar. A fost 2-0 la pauză, iar Gigi Becali a comandat patru schimbări la pauză, Toni Petrea explicând că le-a făcut pentru a vrut să imprime viteză în jocul echipei.

După ce l-a auzit, Basarab Panduru s-a legat de discursul antrenorului de la FCSB, care a lăsat de înţeles că vrea să plece de la echipă.

"El cu 10.000 de euro îţi cumpără demnitatea, asta face, nu altceva. El, ca antrenor, nu dă nimic pe tine. Îţi dă o mie, două mii. Cu 3-4 mii nu mai merge, de aceea a ajuns la o sumă mai mare, 10.000. Acolo nu faci nimic, nu faci schimbări, nu faci echipa... Vii şi spui că 4 schimbări la pauză pentru că voiai viteză, de parcă la început nu voiai, ţi-ai dat seama abia după 45 de minute. Nu pot să vină nimeni să-mi spună mie că mă duc eu, fac eu, îl iau eu. Nu, acolo nu faci nimic. Primeşti echipa, primeşti schimbările, nu faci nimic", a spus Basarab Panduru, la Orange Sport.

Rapid - FCSB 2-0, în Superligă

Rapid a învins, duminică seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa FCSB, în derbiul etapei a doua a Superligii.

Golurile au fost marcate de Dugandzic '19 şi Săpunaru '40.

Rapid a deschis scorul în minutul 19, când Ioniţă a centrat şi Dugandzic a înscris ca o lovitură de cap la primul său meci pentru Rapid.

Scorul final al meciului, 2-0, a fost stabilit în minutul 40, când Sefer a executat o lovitură liberă, Dugandzic a întors în careu pentru Săpunaru şi fundaşul rapidist a înscris.

Rapid: Moldovan - J. Morais, Săpunaru, Dr. Grigore, Fl. Ştefan (Iacob 90’) - Kait, Crepulja, Ioniţă II (A. Ciobanu 60’) – Sefer (Pănoiu 60’), Dugandzic, Costache (Papeau 75’). Antrenor: Adrian Mutu

FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, Bouhenna (Tamm 46’), Dawa, Radunovic – Oaidă (Olaru 46’; Musi 78’), Edjouma (Şut 46’), Fl. Tănase - Cordea, I. Stoica, Fl. Coman (Oct. Popescu 46’). Antrenor: Toni Petrea

Cartonaşe galbene: Săpunaru 24, H. Moldovan 58, Dugandzic 59, Crepulja 79 / Radunovic 58, Cordea 82, Oct. Popescu 88

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene – Horia Gabriel Mladinovici

Arbitri VAR: Horaţiu Feşnic - Mircea Grigoriu

Observator: Iosif Olah.

Afla mai multe despre: pandururapidpetreafcsbcfr cluj